Grāmatas pamatā ir Latvijas Jūras administrācijas vecākās juriskonsultes Sandras Lielbārdes doktora darbs, ko viņa aizstāvēja 2020.gadā Katalonijas Politiskās universitātes Navigācijas zinātnes fakultātē.
Grāmata ir par 2006. gada Konvenciju par darbu jūrniecībā (MLC), konkrētāk – par jūrniekiem pieejamajiem tiesību aizsardzības mehānismiem. Grāmatā ir aprakstīti šādi jūrnieku tiesību aizsardzības mehānismi: obligātā kuģa īpašniek apdrošināšana, karoga valsts uzraudzība, ostas valsts kontrole, darbaspēku piedāvātāju pienākumi un kuģa arests. Grāmatā tiek apskatīta kuģu īpašnieka atbildība par jūrniekiem, kas ir iekārtoti darbā uz kuģa īpašnieka kuģa, analizējot jūrnieku darbā iekārtošanas procesu un kuģa īpašnieka (kuģošanas kompānijas) juridisko struktūru. Grāmatā ir analizēti attiecīgie starptautiskie tiesību akti, atsevišķu valstu nacionālie tiesību akti, kas ievieš MLC, standarta līgumi, kas piemērojami jūrnieku nodarbināšanai (jūrnieka darba līgums, līgumi, saskaņā ar kuriem atbildību par jūrnieku nodarbināšanu kuģa īpašnieks deleģē citām pusēm, – berbouta fraktēšanas līgumi, kuģa menedžmenta līgumi), vadlīnijas un tiesu prakse.
Grāmata būs interesanta gan profesionāļiem un iesācējiem jūrniecības nozarē, gan jūrniekiem, gan arī juridisko un jūrniecības fakultātēs studējošiem.
Autore cer, ka grāmata piesaistīs uzmanību un veicinās diskusijas par jūrnieku nodarbinātības jautājumiem, tādejādi tuvinot visas iesaitētas puses vienotai izpratnei par MLC normu ieviešanu un piemērošanu. Jebkura starptautiskā regulējuma efektivitātes pamatā ir tā vienota un efektīva ieviešana dalībvalstīs.
Sandra Lielbārde izsaka pateicību Latvija Jūras administrācijai, jo īpaši tās vadībai, par finansiālo atbalstu doktora studijām.
Grāmatu var iegādāties par maksu gan elektroniski, kā arī drukātā veidā šajā saitē https://link.springer.com/book/10.1007/978-3-031-60299-3
Tue, 08/06/2024 - 13:29