Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas ostas izgaismo bākas Ukrainas karoga krāsās

Pk, 02/24/2023 - 14:47
Ovīšu bāka

24. februārī, izrādot atbalstu Ukrainai tās cīņā pret agresoru un atsaucoties uz Ukrainas Valsts Hidrogrāfijas dienesta aicinājumu, Latvijas ostas savas bākas izgaismo Ukrainas karoga krāsās. 
Ukrainas Valsts Hidrogrāfijas dienests aicināja 24. februārī izgaismot Ukrainas karoga krāsās bākas visā pasaulē, uzsverot, ka Krievijas plaša mēroga militārās agresijas laikā dienests darījis visu iespējamo, lai turpinātu savu darbu.
Latvijā izgaismotas tās bākas, kurām tehniski paredzēta šāda iespēja - Liepājas, Ovīšu, Mērsraga, Daugavgrīvas bāka un bākas tornis pie pārvaldes ēkas Rīgā. 
“Ir pagājis gads kopš Krievijas uzsāktā pilna mēroga kara Ukrainā. Krievijas nežēlība ir prātam neaptverama, un mūsu uzdevums ir visos veidos sniegt atbalstu Ukrainai līdz pilnīgai tās uzvarai pār šo teroristisko valsti. Ukraina pasaules līmenī ir kļuvusi par simbolu gaismai, kas cīnās ar tumsu. Lai bākas, kas izgaismotas Ukrainas karoga krāsās, palīdz uzveikt tumsu un rāda ukraiņu tautai ceļu uz uzvaru pār ienaidnieku!” simbolisko atbalstu iezīmē satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.
Bākas ir Latvijas Jūras administrācijas īpašumā, un tās vadītājs Jānis Krastiņš pauž pateicību ostām par to atvērtību vienoties kopīgā morālā atbalstā: “Jūras administrācija viennozīmīgi atbalsta Ukrainas kolēģus. Uzskatām, ka morālais atbalsts šādas akcijas veidā ir ļoti nozīmīgs un dos papildu spēkus un pārliecību Ukrainas kolēģiem cīņā par savu tēvzemi un brīvību!”