Pārlekt uz galveno saturu

Septiņos mēnešos ārvalstu kuģi Latvijas ostās pārbaudīti 149 reizes

Tr, 08/10/2022 - 12:17

Latvijas Jūras administrācijas Kuģošanas drošības inspekcijas inspektori 2022. gada pirmajos septiņos mēnešos veikuši 149 ostas valsts kontroles inspekcijas ārvalstu kuģiem, kas ienākuši Latvijas ostās. 
70 reizes inspekcijas veiktas Rīgas ostā, 43 reizes – Ventspils ostā, bet 33 kuģi pārbaudīti Liepājā. Šajā laikā veiktas arī divas pārbaudes Rojas ostā un viena Skultes ostā. 
2. februārī Liepājas ostā aizturēts Komoru salu karoga kuģis Midia. Ugunsdzēsības mācību trauksmes laikā apkalpe neprata vai nespēja rīkoties atbilstoši noteiktajām prasībām, vairākos ugunsdzēsības aparātos nebija spiediena, turklāt tika konstatēti arī vairāki citi nopietni pārkāpumi, kas nebija novērsti jau ilgākā laika periodā. Pēc trūkumu novēršanas un atkārtotas pārbaudes veikšanas, kuģis 18. februārī atbrīvots
Latvijas karoga kuģi ārvalstu ostās septiņos mēnešos pārbaudīti 29 reizes. Kuģis Gerda aizturēts Vācijā, 28. aprīlī. Galvenie aizturēšanas iemesli bija dežūrlaivas un tās nolaišanas ierīces defekti, kā arī kuģa hermetizācijas konstrukciju un līdzekļu defekti. Pēc trūkumu novēršanas kuģis 16. maijā atbrīvots.