Pārlekt uz galveno saturu

Izveidota biedrība Baltic Branch of The Nautical Institute

Pk, 08/04/2023 - 14:12

Četru Baltijas jūras valstu – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas – jūrniecības nozares entuziasti izveidojuši starptautiskās organizācijas The Nautical Institute Baltijas filiāli jeb atzaru (Baltic Branch of NI). The Nautical Institute ir sabiedriska organizācija, kas apvieno jūrniekus un nozarē strādājošos visā pasaulē, veic brīvprātīgo darbu, galvenokārt investējot resursus jūrniecības izglītībā un jūrnieku profesionalitātes paaugstināšanā.
Organizācija pastāv jau 50 gadus, tajā ir vairāk nekā 7000 biedru. Galvenā mītne atrodas Londonā, taču daudzās valstīs ir reģionālās filiāles. Jaunizveidotās Baltijas filiāles galvenais mērķis ir jūrnieku apvienošana, jūrniecības profesiju popularizēšana un profesijas prestiža celšana. 
Viena no populārākajām NI darbības formām ir pieredzes apmaiņa starp jūrniekiem kā profesionālās kvalifikācijas celšanas līdzeklis. Tiek organizēti semināri un sanāksmes gan klātienē, gan tiešsaistē, gan abējādi. Visi šie pasākumi ir bezmaksas, tie tiek finansēti gan no organizācijas, gan sponsoru līdzekļiem.
Biedrības darbu vada un organizē biedri – aktīvisti, un tas ir brīvprātīgais darbs, par ko netiek saņemta atlīdzība.
Vairāk informācijas par Baltic Branch of The Nautical Institute var saņemt, rakstot uz e-pastu: baltic.branchatnautinst.org .