Pārlekt uz galveno saturu

Konkursā "Enkurs 2022" uzvar Alūksne, Ventspils un Roja

Ot, 04/26/2022 - 13:08

23. aprīlī Jūras koledžā Novikontas notikušajā konkursā skolēniem Enkurs 2022 1. vietu ieguva Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzija, 2. vietā atstājot Ventspils valsts 1.ģimnāzijas komandu. Savukārt Rojas vidusskola, kas konkursā Enkurs piedalās jau no tā sākuma 2007. gadā, šoreiz ieguva 3.vietu.

Konkursa  Enkurs  rīkošanai ir saņemts Sabiedrības integrācijas fonda atbalsts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” ietvaros. Konkursu organizē un finansē Latvijas Jūras administrācija, Latvijas Jūrniecības savienība, Jūras koledža Novikontas, Latvijas Tirdzniecības flotes Jūrnieku arodbiedrība un citas jūrniecības organizācijas un uzņēmumi.
Konkurss tiek atsākts pēc divu gadu pārtraukuma, un šogad tas notika vienā dienā, nevis ar vairākām atlases kārtām un finālu, kā tas bija pirms covid pandēmijas.  Dalībai Enkurā 2022 pieteikušās 12 skolu komandu no visas Latvijas – Alūksnes, Madonas, Rīgas Ulbrokas, Liepājas Ventspils, Rojas, Tukuma, Saldus un Aizputes. 
Novikontā skolēni mērojās spēkiem, veicot dažādus uzdevumus. Uzdevums baseinā ietvēra glābšanas vestes uzvilkšanu, lēcienu ūdenī, peldējumu uz muguras un precīzu virves uzmešanu “cietušajam”, lai izvilktu to drošībā. Ugunsdzēsības un pirmās palīdzības sniegšanas sektorā komandu dalībnieki pilnā ugunsdzēsēju ekipējumā ar gāzmaskām un skābekļa baloniem, devās noslēgtā telpā glābt “cietušo”. Lai uzdevumu vēl vairāk sarežģītu, ugunsdzēsējiem bija jāstrādā ar aizsegtu seju, neko neredzot. Kad “cietušais”, kurš bija “bezsamaņā” tika iznests, ugunsdzēsēju komandas biedriem to vajadzēja atdzīvināt – tieši pirmās medicīniskās palīdzības pareiza sniegšana daudzām komandām bija lielākais “klupšanas akmens”.
Divi uzdevumi bija sagatavoti, izmantojot kuģu vadības trenažierus, tur skolēniem vajadzēja ne tikai spēt vadīt “kuģus”, bet arī orientēties kartēs un būt vērīgiem, lai atrastu krastā esošus objektus.
Konkursu atsākšanu atzinīgi novērtēja skolotāji, kuri gatavoja skolu komandas. “Liels paldies par ļoti labi noorganizētu pasākumu un draudzīgu atmosfēru! Paldies tiesnešiem par objektīvu vērtējumu un kļūdu skaidrojumu!” saka Ventspils 4. vidusskolas skolotāja Jana Andersone.
“Prieks, ka konkurss Enkurs ir atsācies un turpināsies!” – Liepājas valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Signe Berga. 
Konkurss Enkurs notiek kopš 2007. gada, daudzi tā dalībnieki pēc vidusskolas beigšanas izvēlējušies turpināt mācības kādā no Latvijas jūrniecības augstskolām un kļuvuši par jūras virsniekiem, kā arī strādā citās jūrniecības specialitātēs. Viens no konkursa dalībniekiem savulaik bija arī Enkurs 2022 galvenais tiesnesis, Jūras koledžas Novikontas pasniedzējs Mārcis Žabovs.