Pārlekt uz galveno saturu

Konkursā “Enkurs 2023” uzvar Ventspils, Liepājas un Alūksnes valsts ģimnāziju komandas

Mon, 04/24/2023 - 15:19

22. aprīlī Rīgas brīvostas teritorijā norisinājās konkursa “Enkurs 2023” fināls, kurā uzvarēja Ventspils valsts 1.ģimnāzijas komanda, aiz sevis atstājot Liepājas valsts 1.ģimnāzijas skolēnus, savukārt trešo vietu ieņēma Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzija.  
Konkursa finālu organizēja Latvijas Jūras administrācijas, sadarbojoties ar NBS Jūras Spēku Krasta apsardzes dienestu, Rīgas brīvostas pārvaldi un SIA LVR flote. Konkursu atbalsta Latvijas Jūrniecības savienība, Sabiedrības integrācijas fonds Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” ietvaros, Latvijas Tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrība, kompānijas LSC, Atlas Services Group Latvia, Utkilen, BSM Crew Service, AS Tallink, kā arī citas jūrniecības iestādes un organizācijas.
Trīs fināla uzdevumus bija sagatavojuši Jūras Spēku Krasta apsardzes dienesta (KAD) speciālisti. Lai izpildītu pirmo uzdevumu, bija jāmāk darboties ar sakaru sistēmu, noteikt “cietušā” koordinātas un atlikt tās uz kartes, bet nākamajā uzdevumā pēc kartes atrast pašu “cietušo” ostas akvatorijā, izmantojot KAD ātrgaitas kuteri. Otrs uzdevums izrādījās fiziski vissmagākais – aizairēt glābšanas plostu pa noteiktu maršrutu. 
Dalībnieki par interesantu atzina uzdevumu uz “LVR flote” ledlauža Varma  – orientēties uz kuģa un sameklēt konkrētus objektus pēc apraksta. Šajā uzdevumā ļoti svarīga bija spēja loģiski domāt un savstarpēji sadarboties.  
Skolēniem bija arī jādemonstrē prasme precīzi mest sviedlīni. Tāpat neiztrūka pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas uzdevuma un virves vilkšanas – šie konkursa elementi ietilpst visās atlases kārtās un arī finālā.