Pārlekt uz galveno saturu

Kontroles kampaņas laikā pārbaudīs kuģu avārijas sistēmas

Tr, 08/28/2019 - 16:16

1.septembrī sāksies Parīzes (PMoU) un Tokijas (TMoU) saprašanās memoranda par ostas valsts kontroli apvienotā koncentrētā inspekciju kampaņa. Šogad kampaņas laikā, ostas valsts kontroles inspekcijas ietvaros, galvenā uzmanība tiks pievērsta kuģu avārijas sistēmām un procedūrām, kuģu apkalpju gatavībai rīkoties avārijas situācijās. 

Kampaņas mērķis ir pārbaudīt kuģa komandas gatavību ātri un efektīvi reaģēt ārkārtas situācijās, lai saglabātu cilvēku dzīvības, aizsargātu jūras vidi un samazinātu kuģiem un kravām nodarītos zaudējumus.

Koncentrētās kampaņas PMoU dalībvalstīs notiek katru rudeni, katru gadu pievēršot uzmanību kādai no aktuālākajām kuģošanas drošības problēmām. Visās dalībvalstīs pārbaudes notiek atbilstoši starptautiskajiem standartiem un vienādai, iepriekš saskaņotai metodikai.

Latvijā ostas valsts kontroles inspekciju koncentrētās kampaņas pārbaudes veiks Latvijas Jūras administrācijas Kuģošanas drošības inspekcijas inspektori. Gatavojoties kampaņai, inspektoriem tiek organizētas īpašas apmācības. Tāpat tiek veikts darbs, lai palīdzētu sagatavot Latvijas kuģus pārbaudēm ārvalstu ostās.

PMoU ģenerālsekretārs Luks Smulders un TMoU sekretārs Hideo Kubota kopīgi izplatītajā preses relīzē uzsver, ka koncentrētā inspekciju kampaņa palielinās kuģu apkalpju informētību par drošības jautājumiem, ārkārtas drošības sistēmām un procedūrām, veicinot jūras negadījumu novēršanu.

Kampaņa turpināsies līdz 30.novembrim, un plānots, ka tās laikā PMoU un TMoU valstīs tiks veiktas vismaz 10 000 pārbaudes. To rezultātus apkopos un analizēs, lai sagatavotu rekomendācijas iesniegšanai Starptautiskajā Jūrniecības organizācijā (IMO).