Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas ostās pieaugums vairākos kravu segmentos

Ce, 05/18/2023 - 11:22

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas apkopotajiem datiem, 2023.gada pirmajos četros mēnešos Latvijas ostās krities kopējais kravu apgrozījums,  taču vienlaikus vērojams apjoma pieaugums vairākos kravu segmentos – kokmateriālu, labības, beramkravu, celtniecības materiālu, koksnes šķeldas un citos. 

Salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo kvartālu sarucis kravu apgrozījums ogļu un naftas produktu segmentā, kas saistīts gan ar pieprasījuma samazinājumu pēc ogļu importa Eiropā, gan ar kritumu naftas produktu apgrozījumā pēc šī gada 5. februāra, kad stājās spēkā sankcijas attiecībā uz Krievijas naftas produktiem. Pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Latvijas ostās kopējais kravu apgrozījums samazinājies par 10,9%, kas galvenokārt saistīts ar sankcijām, kas vērstas pret Krieviju. Vienlaikus ostas turpina meklēt jaunus risinājumus biznesa attīstībai - veido alternatīvas loģistikas ķēdes, aktīvi piesaistot kravas no jauniem mērķa tirgiem, kas rezultējas ar kravu apgrozījuma palielināšanos vairākos kravu segmentos. Tādējādi Latvijas ostās pirmajos četros mēnešos kopumā par 7,5% pieaudzis labības un tās produktu kravu apgrozījums.

Rīgas ostā šī gada pirmajos četros mēnešos apstrādātas kravas 6,8 miljoni tonnu apjomā. Bijis vērojams kritums energoresursu kravu segmentā, taču par 20,6% pieaudzis labības un tās produktu kravu apjoms, savukārt ģenerālkravu apgrozījums ir saglabājies stabils.

Liepājas ostā gada pirmajā kvartālā kopējais kravu apgrozījums bijis 2,5 miljoni tonnu. Ostā turpina palielināties ro-ro kravu pārvadājumi, kā arī citas atsevišķas ģenerālkravu un beramkravu grupas. Kopumā šī gada pirmajos četros mēnešos Liepājas ostā beramkravu apgrozījums pieauga par 0,2%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Ro-ro kravu pārvadājumi pieauguši par 3%, celtniecības materiālu kravas – par 3,1%, koksnes šķeldas pārvadājumi pieauguši par 11,1%, savukārt kokmateriālu kravas – par 15,5%. 

Ventspils ostā minētajā periodā kopskaitā apstrādātas 4,03 miljoni tonnu kravas. Neskatoties uz kravu apgrozījuma kopējo samazinājumu, ostā par 18,7% ir pieaudzis labības un tās produktu kravu apjoms, kā arī par 28,1% kokmateriālu apgrozījums.

Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028390
e-pasts: komunikacijasatsam.gov.lv