Pārlekt uz galveno saturu

Līgatnes pārceltuve var atsākt darbu

Tr, 04/28/2021 - 12:31
Līgatnes pārceltuves remontdarbi

Latvijas Jūras administrācijas (JA) Kuģošanas drošības inspekcijas (KDI) inspektori pārbaudījuši Līgatnes pārceltuvi pār Gauju, un konstatējuši, ka pēc veiktā remonta pārceltuve var atsākt darbu.
Līgatnes pārceltuve 28. februārī, ledus iešanas laikā, tika atrauta no betona/koka konstrukcijas “enkuriem”, un aiznesta nelielu gabalu pa straumi uz leju. Pēc izvilkšanas krastā tika veikti remontdarbi bojātajām pārceltuves konstrukcijām. 
JA KDI inspektors Artis Strazdiņš pastāstīja, ka pēc remonta pārceltuve atbilst nepieciešamajām drošības prasībām. Tā arī aprīkota ar glābšanas līdzekļiem, un varēs atsākt darbu, tiklīdz būs sakārtota Gaujas labajā krasta uzbrauktuve, kas arī bija cietusi, ledus krāvumiem atraujot pārceltuvi. 
Līgatnes pārceltuve ir tūristu iecienīts vēsturisks objekts, kas iekļauts tehnikas vēstures pieminekļu sarakstā kā vienīgā ar straumes spēku darbināta pārceltuve Latvijā un Baltijā. Pirms Otrā pasaules kara pārceltuves vietā atradās tilts, kas kara laikā tika iznīcināts. Pārceltuvi par saviem līdzekļiem izveidoja Līgatnes papīrfabrika, lai nodrošinātu strādniekiem un skolniekiem no Gaujas pretējā krasta iespēju nokļūt Līgatnē. Līgatnieši pārceltuvi joprojām izmanto ikdienā – tilta vietā.