Pārlekt uz galveno saturu

Pieaug labības kravu apgrozījums Latvijas lielajās ostās

Ot, 11/21/2023 - 11:17

Šā gada desmit mēnešos Latvijas lielajās ostās par 14% pieaudzis labības kravu apgrozījums, tostarp ienākot labības produktu kravām no Ukrainas. Latvijas lielajās ostās pieaug gan labības, gan arī konteineru kravu apgrozījums, kas palielinājies par 4,6% salīdzinājumā ar pērnā gada desmit mēnešiem. 

Arī mazajās ostās par 3,6% kāpis kravu apgrozījums, kur lielāko pienesumu dod Salacgrīvas osta ar 36,4% no kopējā kravu apjoma.

Pret Krieviju vērsto sankciju rezultātā ostās kopējais kravu apgrozījums samazinājies par 16,9%, salīdzinot ar iepriekšējā gada desmit mēnešiem. Galvenokārt kravu apjoma kritums vērojams ogļu un naftas produktu segmentos, kā arī beramkravu un ģenerālkravu sektorā. 

Rīgas ostā gada desmit mēnešos pārkrautas 15,7 miljons tonnas kravu. Ostā palielinās pārkrauto labības kravu apjoms, kas pieaudzis par 26,3%.Pieaugums vērojams ar pārkrauto konteineru kravu apjomā, kas palielinājies par 7,4%. Taču, salīdzinot ar pērno gadu, Rīgā samazinās pārkrauto ogļu, naftas produktu, rūdas un arī kokmateriālu kravu apjoms. 

Liepājas ostā šajā periodā kopējais kravu apgrozījums bija 5,9 miljoni tonnu. Ostā pieaug enerģētikas kravu – koksnes šķeldas – apgrozījums, kas palielinājies par 8,1% un arīdzan ro-ro kravu apjoms no Vācijas. Arī Liepājā palielinās labības kravu apgrozījums, kas pieaudzis par 15,2%. Vērojama arī pozitīva tendence cukura kravu segmentā, kur bijis pieaugums līdz pat divām reizēm vairāk nekā pērn šajā laikā. Savukārt ogļu, naftas produktu, celtniecības materiālu, konteineru un beramkravu apgrozījumā ir samazinājums, salīdzinājumā ar aizvadītā gada desmit mēnešiem. 

Ventspils ostā desmit mēnešos apstrādātas 9,1 miljons tonnu kravu. Arī šajā ostā turpina palielināties labības kravu apgrozījums, kas pieaudzis par 14,5%, par 20,2% kāpis rūdas kravu apjoms, kā arī palielinājies celtniecības materiālu kravu apgrozījums. Ventspilī, līdzīgi kā citās lielajās ostās, samazinājies naftas produktu un ogļu kravu apjoms. Arī kokmateriālu un ro – ro kravu apgrozījums bijis mazāks nekā 2022. gada desmit mēnešos. 

LR Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028390
e-pasts: komunikacijasatsam.gov.lv