Pārlekt uz galveno saturu

Pirmajā ceturksnī Latvijas ostās pārbaudīti 78 ārvalstu kuģi

Ce, 04/08/2021 - 11:50

Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijas Jūras administrācijas (JA) Kuģošanas drošības inspekcijas inspektori ārvalstu kuģiem ostas valsts kontroles inspekcijas veikuši 78 reizes. Tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā plānots – plānā bija paredzēts veikt 40 inspekcijas.
Daudzās pasaules valstīs ostas valsts kontroles inspekcijas covid 19 ierobežojumu dēļ tiek veiktas minimālā apjomā, tādēļ Latvijā ienāk daudz vairāk kuģu, kam kontroles veikšana ir prioritāra. Arī JA inspektori stingri ievēro noteiktos drošības pasākumus, pirms pārbaudēm tiek izvērtēta papildu informācija par kuģi, tā apmeklētajām ostām, apkalpes maiņām un citiem faktoriem, tomēr ir izdevies atlasīt un pārbaudīt vairāk prioritāro kuģu, nekā plānots.
Pirmajā ceturksnī Latvijas karoga kuģi pārbaudīti 53 reizes, plānotas bija 35 pārbaudes. Pārbaudīti 12 atpūtas kuģu – plānoto 5 pārbaužu vietā. Atpūtas kuģu īpašnieki savus kuģus šogad jau ļoti laicīgi piesaka pārbaudēm – tas saistīts ar atpūtas kuģu pārreģistrāciju un jaunu kuģu reģistrāciju.
Mazāk nekā plānots veiktas jūras zvejas laivu pārbaudes – 9 plānoto 15 laivu vietā. Taču jūras zvejas laivu inspekcijas īsti sākas tikai aprīlī un maijā,