Pārlekt uz galveno saturu

Turpinās ikgadējās zvejas laivu pārbaudes

Pk, 07/01/2022 - 11:54

Jūnijā un jūlijā visā piekrastē turpinās ikgadējās jūras zvejas laivu pārbaudes. Latvijas Jūras administrācijas kuģošanas drošības inspektori pārbauda laivas, kas reģistrētas Latvijas Kuģu reģistrā (KR). 
Pārbaužu laikā galvenā uzmanība tiek pievērsta drošības aprīkojumam – glābšanas vestēm, glābšanas riņķiem, aprīkojumam, ar ko iespējams padot trauksmes signālu, ugunsdzēšamajiem aparātiem. Pārbaudīti tiek arī laivu korpusi, bet motorlaivām - kādā kārtībā ir dzinēji, un vai strādā sūkņi.
“Zvejas laivu un drošības aprīkojuma stāvoklis kopumā ir labs, gadās, ka signalizēšanai paredzētajai pirotehnikai vai ugunsdzēšamajiem aparātiem ir beidzies derīguma termiņš, kā arī novērojams ir, ka zvejnieki lieto glābšanas vestes, kuras nav jūras prasībām atbilstošas, bet ir tikai peldēšanas palīglīdzekļi,” vērtē kuģu kontroles vecākais inspektors Valters Veits.
Inspektors novērojis, ka starp piekrastes zvejniekiem notiek paaudžu maiņa, arvien vairāk parādās gados jaunāki zvejas laivu īpašnieki vai šķiperi, savukārt daudzi gados vecākie zvejnieki tikai uztur laivu ar visu nepieciešamo zvejas un drošības aprīkojumu, bet reāli jūrā vairs neiet.
“Šogad pārbaudes stipri atvieglo elektroniskie maksājumi un reģistrācijas apliecības ar QR kodiem, kā pierādījumam par inspekcijas veikšanu. Līdz ar to mums nav jāveic grāmatvedības procedūras, atliek veikt inspekcijas, lai pārliecinātos par laivu drošību. Ir pieaugusi maksa par inspekciju veikšanu, maksājumus iedalot trīs grupās – 20 eiro par laivu bez dzinēja, 40 eiro par laivu ar piekaramo dzinēju un 60 eiro par laivu ar stacionāro dzinēju. Protams, zvejnieki kurn par cenu kāpumu, taču saprot, ka cenrādis bijis nemainīgs ilgi – faktiski kopš eiro ieviešanas,” uzsver V. Veits.