Pārlekt uz galveno saturu

21. jūnijs – starptautiskā Hidrogrāfijas diena

Mon, 06/20/2022 - 14:48

21. jūnijā, starptautiskajā Hidrogrāfijas dienā, bērni no Latvijas Audžuģimeņu biedrības dosies uz Ventspili, lai apciemotu Latvijas Jūras administrācijas hidrogrāfus uz hidrogrāfijas kuģa "Kristiāns Dāls". 

Šāda tradīcija – atzīmēt profesionālos svētkus, iepriecinot bez vecākiem palikušos bērnus un pusaudžus, Latvijas Jūras administrācijā tika iedibināta jau 2006. gadā. Taču pēdējos divus gadus, covid 19 pandēmijas ierobežojumu dēļ kopīgās svinības nācās atcelt.

Lēmumu par Hidrogrāfijas dienas oficiālu noteikšanu 2005. gada nogalē pieņēma Starptautiskā Hidrogrāfijas organizācija (IHO), pēc tam to apstiprināja ANO, un 2006. gada 21. jūnijā pasaules hidrogrāfi savus svētkus svinēja pirmo reizi. Dažādās valstīs hidrogrāfi savus svētkus atzīmē atšķirīgi – sākot ar zinātnisko konferenču un beidzot ar sporta spēļu rīkošanu, taču Latvijas Jūras administrācijas hidrogrāfi, aizsākot tradīciju, izvēlējās gan iepazīstināt audžubērnus ar savu profesiju, gan sagādāt svētkus ne tikai sev, bet arī citiem. 

Latvijas Audžuģimeņu biedrības vadītāja Ilze Golvere neslēpj, ka bērni, kuri kaut reiz piedalījušies pasākumā uz kuģa "Kristiāns Dāls", par piedzīvoto stāsta ar lielu sajūsmu un aizrautību, un tieši tādēļ gribētāju doties šajā neaizmirstamajā piedzīvojumā nekad netrūkst. Turklāt bērni no audžuģimenēm, kuras nereti ir trūcīgas, ir ļoti priecīgi arī par pašu ekskursiju uz vietu, kur tobrīd strādā Kristiāns Dāls – šogad uz Ventspili.