Pārlekt uz galveno saturu

JA darbinieki piedalās erozijas novēršanas darbos Ragaciema piekrastē

Mon, 10/12/2020 - 16:20
JA darbinieki veido pinumus erzoijas novēršanai kāpās

Latvijas Jūras administrācijas (JA) darbinieki jau otro gadu piedalās Pasaules dabas fonda un Dabas aizsardzības pārvaldes sadarbības projektā “Daru labu dabai”, iesaistoties izzinošā seminārā/talkā. 
Pagājušā gada rudenī projekta ietvaros JA talcinieki pilnveidoja zināšanas vides izglītības seminārā ”Piejūras vides saglabāšanas iespējas”, veicot arī dabas daudzveidības saglabāšanas darbus, lai atbrīvotu Ķemeru Nacionālā parka Jaunķemeru pludmali no invazīvās sugas - krokainās rozes.
Šogad pasākuma tēma bija “Erozijas novēršana jūrmalas kāpās”, un JA speciālisti ne tikai iepazina kāpu dzīvotnes un erozijas negatīvo ietekmi, bet arī Ragaciema piekrastē veidoja kārklu pinumu žodziņus. Šādi pinumi palīdz aizturēt vēja pūstās smiltis, un veicina jaunu kāpu veidošanos, kā arī ierobežo patvaļīgi iestaigātās takas kāpās. Eroziju izraisa gan vējš, gan jūras viļņi, kā arī nepārdomāta atpūtnieku kustība.
Darbinieku izglītošana dabas un vides jautājumos ir viens no JA Vides politikas īstenošanas plāna pasākumiem. Tā mērķis ir veicināt darbinieku izpratni par vides saglabāšanas iespējām un apzināt uzņēmuma iespējas vides saglabāšanā.