26. septembrī Latvijas Jūras administrācijas valde tikās ar satiksmes ministru Uldi Auguli, lai pārrunātu šā gada pirmajā pusgadā paveikto, nosprausto mērķu izpildi, kā arī otrā pusgada svarīgākos veicamos darbus un plānus nākamajam gadam.
Pirmajā pusgadā pamazām pieaug Kuģu reģistrā reģistrēto kuģu skaits, toties straujāk pieaugusi reģistrēto kuģu tonnāža. Pakāpeniski pieaug arī Latvijas jūrnieku skaits, pirmajā pusgadā sasniedzot 12 724, gandrīz puse no tiem ir jūras virsnieki. Pirmajā pusgadā Latvijā notika Eiropas Jūras drošības aģentūras (EMSA) pārbaudes vizīte par jūrnieku sagatavošanas un sertificēšanas sistēmu, kas tika novērtēta ļoti atzinīgi. No nozares likumdošanas jautājumiem pirmajā pusgadā aktuālākais bijis starptautiskās Balasta ūdeņu konvencijas ratifikācijas process, darbs pie tā turpinās. Pašlaik SM un JA apkopo no citām institūcijām saņemtos ieteikumus un iebildumus.
Pirmajā Jūras administrācijas Hidrogrāfijas dienests stipri vien atpalika no plānotā hidrogrāfisko mērījumu veikšanā, tos aizkavēja kuģa remonts un nelabvēlīgie laika apstākļi. Taču pēdējos mēnešos darbs veicies pat ļoti labi, un, visticamāk, sezonā plānotais mērījumu apjoms tiks izpildīts.
Otrajā pusgadā, konkrētāk oktobrī, Latvijā tiks veikts Eiropas Jūras drošības aģentūras (EMSA) audits par ostas valsts kontroles jautājumiem, pašlaik notiek gatavošanās auditam.
Ot, 09/26/2017 - 16:08