Pārlekt uz galveno saturu

Noslēdzies konkurss Enkurs 2019, uzvar Alūksne

Mon, 04/29/2019 - 15:44

27. aprīlī Latvijas Jūras akadēmijā (LJA) norisinājās konkursa Enkurs 2019 fināls, kurā sacentās 12 labākās komandas no dažādiem Latvijas novadiem. Uzvaru ļoti pārliecinoši izcīnīja Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas skolēni, otrajā vietā Ventspils valsts 1.ģimnāzijas, bet trešajā – Liepājas valsts 1.ģimnāzijas komanda. 
Lielāko daļu fināla uzdevumu bija sagatavojuši LJA studenti, taču finālā ar īpaši sagatavotu stafeti jau trešo gadu piedalās arī NBS Rekrutēšanas un atlases centra speciālisti. Studenti šogad bija īpaši pacentušies, izveidojot divus pavisam jaunus uzdevumus – viens no tiem bija imitētas tauvošanās operācijas veikšana, un otrs uzdevums topošajiem kuģu mehāniķiem, kurā ietilpa gan degvielu un eļļu atpazīšana pēc krāsas un smaržas, gan kuģa dzinēja detaļu noteikšana, arī mikrometra un bīdmēra lietošana un citu mehāniķim nepieciešamu prasmju pārbaude. 
Arī tradicionālais jūrnieku mezglu siešanas uzdevums atšķīrās no iepriekšējo gadu uzdevumiem – šogad mezglus vajadzēja prast sasiet par ar aizsietām acīm. Atraktīvi bija arī uzdevumi, kas bija jāveic uz kuģa vadības simulatora, kā arī pirmās palīdzības sniegšana “cietušajiem” pēc imitētas kuģa avārijas. 
Taču, kā parasti, vislielākās kaislības radīja virves vilkšana, kurā pārliecinoši uzvarēja Jēkabpils valsts ģimnāzijas komanda, kas konkursā Enkurs piedalījās pirmo reizi, un kopvērtējumā ieņēma 4.vietu, tikai nedaudz atpaliekot no pirmā trijnieka. Savukārt ilggadējie enkura favorīti Bauskas valsts ģimnāzija, kas pagājušā gadā izcīnīja pirmo vietu, šogad palika piektie, bet Rēzeknes 5. vidusskola noslēdza “olimpisko sešinieku”.