Pārlekt uz galveno saturu

Tiek veiktas pasažieru izbraukumu kuģu un kanāla laivu pārbaudes

Ot, 06/08/2021 - 12:30

Neraugoties uz covid-19 pandēmijas dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, liela daļa pasažieru kuģu, izbraukumu kuģu un atpūtas kuģu, ar kuriem tiek veikti pasažieru komercpārvadājumi, jau ir uzsākuši pasažieru pārvadāšanas sezonu, vai ir gatavi darba uzsākšanai.
Tomēr, salīdzinot ar 2020. gada sezonu, darbam gatavo kuģu skaits ir samazinājies par aptuveni 20%. Latvijas Jūras administrācijas Kuģošanas drošības inspekcijas vadītājs Artūrs Ošs skaidro, ka vairāku kuģu īpašnieki ir sapratuši – izpildīt noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības ir pārāk sarežģīti. Tanī pat laikā ir firmas, kas iegādājas jaunas kanāla laivas, lai veiktu komercpārvadājumus.
Kā katru gadu, pirms sezonas uzsākšanas Latvijas Jūras administrācijas kuģošanas drošības inspektori veic kuģu un kanāla laivu pārbaudes. Pārbaužu laikā inspektori kontrolē kuģu korpusu un dzinēju stāvokli, stūres iekārtu darbību, kā arī aprīkojumu, tai skaitā sakaru un navigācijas līdzekļus, ugunsdzēsības un glābšanas līdzekļus. Tāpat tiek pārbaudīta kuģu apkalpju kvalifikācija. 
A. Ošs atzīst, ka kuģu tehniskais stāvoklis nav sliktāks kā iepriekšējos gados. Kuģu īpašnieki pārzin kuģošanas drošības prasības un cenšas nodrošināt to izpildi.