Pārlekt uz galveno saturu

2021. gada pasaules jūrniecības tēma - "Jūrnieki – jūrniecības nākotnes pamats"

Ot, 09/08/2020 - 08:33

Starptautiskā Jūras organizācija (IMO) par pasaules jūrniecības tēmu 2021. gadam ir izvēlējusies "Jūrnieki – jūrniecības nākotnes pamats", tā uzsverot nepieciešamību palielināt izpratni par jūrnieku būtisko nozīmi pasaules tirdzniecībā un veicināt jūrnieku profesijas atpazīstamību.


Tieši šajā laikā īpaša uzmanība jūrniekiem tiek pievērsta COVID-19 pandēmijas kontekstā, kas jūrniekiem izvirzījusi vēl nepieredzētas prasības. Simtiem tūkstoši cilvēku bija spiesti strādāt jūrā ilgāk, nekā plānots dodoties reisā, neredzot savas ģimenes un tuviniekus, turklāt pat nezinot, kad būs iespējams nokļūt mājās. 

“Šajos grūtajos laikos starptautiskā sabiedrība ir redzējusi un varējusi novērtēt jūrniecības un jūrnieku lomu, visā pasaulē piegādājot būtiski svarīgas kravas, tostarp medicīnas preces un pārtiku. Tas nebūtu iespējams bez jūrnieku profesionalitātes un pašaizliedzības,” norāda IMO ģenerālsekretārs Kitack Lim. 

IMO izvēlētā jūrniecības tēma 2021. gadam ļauj IMO dalībvalstīm un nevalstiskajām organizācijām koncentrēt uzmanību uz jūrniekiem kā cilvēkiem, kuri ir jūrniecības pamats, vienlaicīgi dodot iespēju interpretēt šo tēmu, vairāk pievēršoties atsevišķiem aspektiem, piemēram, jūrnieku drošība, jūrnieku labklājība, jūrniecības nākotne un tamlīdzīgi.