Pārlekt uz galveno saturu

Baltijas valstu speciālisti pārrunā jūrnieku sertifikācijas un kuģošanas drošības jautājumus

Tr, 09/04/2019 - 11:10

No 4.līdz 6. septembrim Muhu salā (Igaunijā) notiek Baltijas valstu Jūras administrāciju tikšanās, kuras laikā dalībvalstu delegācijas apspriež jautājumus, kas saistīti ar kuģošanas drošību un jūrnieku sertificēšanu. 
Šāda gadskārtēja tikšanās norisinās jau 24.reizi. Sanāksmes galvenais mērķis ir dalīties pieredzē par gada laikā paveikto, pārrunāt kopīgās problēmas un meklēt to risinājumus, kā arī saskaņot viedokļus dažādos starptautiskā mērogā aktuālos jūrniecības nozares jautājumos. 
Šogad darba kārtībā jautājumi par jūrnieku elektronisko sertifikāciju, medicīnisko sertifikātu un ārstu atzīšanu, e-apmācību, kā arī STCW sertifikātu atzīšanu starp ES dalībvalstīm. 
Speciālisti arī dalīsies pieredzē par jauno Kuģu valsts kontroles un ostas valsts kontroles inspektoru apmācību, Starptautiskās konvencijas par kuģu balasta ūdens un nosēdumu kontroli un pārvaldību, Starptautiskās Jūras organizācijas (IMO) un ES prasībām par CO2 izmešiem no kuģiem, kā arī IMO rezolūcijas jaunajām prasībām par dzīvības glābšanas iekārtām, kas stāsies spēkā no 2020.gada 1.janvāra, un sagatavošanās darbiem to ieviešanai.