Pārlekt uz galveno saturu

Datorizētā testa un eksāmenu kārtošana Jūrnieku reģistrā 2017. gadā

Mon, 12/11/2017 - 11:34

2017. gada vienpadsmit mēnešos – līdz 30. novembrim – Latvijas Jūras administrācijas Jūrnieku reģistrā eksaminēti 1890 jūrnieku. 
Lielai daļai jūrnieku pirms eksāmena jeb pārrunām ar vērtētājiem ir jākārto datorizētais tests, un 2017. gadā tikai 2 % nav izdevies testu nokārtot vispār. Lielākajai daļai - 88% - izdodas testu nokārtot ar pirmo reizi, 6 % to nokārto ar otro reizi un 4% ar trešo reizi. Salīdzinoši labāk ar testa kārtošanu veicas stūrmaņiem - ar pirmo reizi pozitīvs rezultāts ir 91 %. No mehāniķiem testu pirmajā piegājienā nokārto 77%, bet sardzes mehāniķi - tikai 63%.
Jāatzīmē, ka Jūrnieku reģistrā ir iespēja kārtot treniņa testu, kas dod iespēju jebkuram jūrniekam pilnvērtīgāk sagatavoties, pārliecināties par savām zināšanām un saprast, kuras tēmas būtu vēlams apgūt padziļināti.
Pārrunās jeb eksāmenā jūrniekiem veicies sliktāk - vadības līmenī eksāmenu nenokārto 19,8%, izpildes līmenī 14,9%. Ierindniekiem veicas labāk - tikai 6,4 % neiztur pārrunas.  
Var secināt, ka kopumā zināšanu līmenis ir ļoti atšķirīgs. Jūrniekiem ir jārēķinās, ka, pretendējot uz augstāku kvalifikāciju, arī prasības aug, tāpēc patstāvīgi ir jāpilnveido savas zināšanas.