Pārlekt uz galveno saturu

Gada pirmajos trīs ceturkšņos ostu apgrozījums pieaudzis par 16%

Mon, 10/24/2022 - 15:51

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos Latvijas ostās pārkrauti 35 miljoni tonnu kravu, kas, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem trim ceturkšņiem, ir pieaugums par 16%. Kopumā septembrī ostās pārkrauti 3,9 miljoni tonnu kravu, un tas ir par 357,6 tūkstošiem tonnu jeb 10% vairāk nekā augustā.  
Tāpat kā gada sākumā, arī septembrī un visā periodā kopumā, visstraujāk pieaudzis akmeņogļu kravu apgrozījums, liecina Satiksmes ministrijas apkopotie operatīvie dati.
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits pauž, ka pozitīvos rādītājus nozarē ietekmē sadarbības attīstība ar Vidusāzijas valstīm Kazahstānu un Uzbekistānu, kas šogad būtiski kāpinājušas pārvadājumu apjomus Latvijā. Turpinās arī cieši kontakti ar Poliju – pēdējos mēnešos pieaudzis uz Poliju nosūtīto ogļu kravu apjoms, kas sasniedzis gandrīz vienu miljonu tonnu, tā palīdzot šai valstij sagatavot energoresursu krājumus gaidāmajai ziemai.
Akmeņogļu kravu apgrozījums Latvijas lielajās ostās kopumā šī gada deviņos mēnešos sasniedza 6,2 miljonus tonnu, un tas, salīdzinot ar iepriekšējā gada tādu pašu periodu, ir par 5,8 miljoniem tonnu vairāk. Septembrī pārkrautas 705 tūkstoši tonnu akmeņogļu, un tas ir par 9% vairāk nekā augustā. 
No Latvijas lielajām ostām septembrī akmeņogles visvairāk pārkrautas Rīgas ostā – 372,5 tūkstoši tonnu. Ventspils ostā septembrī pārkrauti 325 tūkstoši tonnas akmeņogļu, bet Liepājā – 7,8 tūkstoši tonnu akmeņogļu. 
Pārkrauto naftas produktu apjoms septembrī attiecībā pret iepriekšējo mēnesi pieaudzis par 57%, un kopumā šajā mēnesī caur Latvijas lielajām ostām vesti 537,9 tūkstoši tonnu naftas produktu. Šajā kravu segmentā līdere gan septembrī, gan arī deviņu mēnešu periodā bija Ventspils osta, kur naftas produktu apgrozījums šogad sasniedzis 5,5 miljonus tonnu.


Maija Rēna
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: +371 29272365
E-pasts: maija.renaatsam.gov.lv